„Nekünk, politikusoknak az a dolgunk, hogy ezeknek a fiataloknak megteremtsük a lehetőséget, hogy tényleg tudjanak tenni. Segítenünk kell abban, hogy ne legyen annyi házi feladatuk, amennyi van, hogy úgy és azt tanuljanak, amit ők szeretnének, és valóban hasznukra válik, és amikor felnőnek, méltóképpen tudjanak Erdélyben élni.”
Az Örökségünk Őrei kapcsán felmerült a visszaszolgáltatások kérdése, amelyet az állam 20 év alatt nem tudott megoldani. Éppen ezért célkitűzése a Szövetségnek, hogy 2020-ig rendeződjenek a visszaszolgáltatási ügyek Erdélyben.
Hegedüs Csilla női jelöltként különösen fontosnak tartja a bölcsődék rendezését, tipegő csoportok létrehozását, ugyanis a férőhelyek korlátai miatt Kolozsváron 5-600 kismama nem tud vissza menni dolgozni a szülési szabadság lejárta után. A nőknek pedig bátran kell gyermeket vállalni, és visszamenni dolgozni, amennyiben szeretnének.
A képviselőjelölt saját jövőjét Kolozsváron így képzeli el: „elindulok az unokáimmal, az Apáczai líceum képzőművészeti osztályából veszem ki őket, és végigsétálok az autók nélküli utcákon a Magyar Színházig, ahol az Interferenciák Fesztivál zajlik. Mindez azt jelentené, hogy van minőségi magyar oktatás, megoldódott a központ autómentes övezetté alakítása, és van reális interkulturalizmus Kolozsváron.”
„Ahhoz, hogy Kolozsvárból tényleg egy olyan város legyen, ahol a magyar emberek otthon érzik magukat, arra van szükség, hogy december 11-én elmenjünk szavazni, hogy erős képviselettel legyünk jelen a parlamentben”– zárta a beszélgetést Hegedüs Csilla.


