Kolozs megye valamennyi magyarlakta településre sikerült eljuttatni a Szövetség választási üzeneteit, mondta Antal Géza a Kolozs megyei RMDSZ ügyvezető elnöke. „73 településen laknak magyarok Kolozs megyében. Ezeknek a településeknek nagy részére a jelöltek személyesen látogattak el, egy részét a megyei kampánystáb és az önkéntesek járták be, máshol pedig a helyi vagy megyei tanácsosaink segítették a kampány tevékenységeit.” – részletezte az ügyvezető.
A hivatalos kampány első két hetében több mint 60.000 magyar emberhez ért el a Kolozs megyei RMDSZ. Eddig több mint 80.000 információs és kampányanyagot osztott ki a 88 önkéntes, akik közel 1500 órát dolgoztak. A következő két hétben a mozgósításé a főszerep, a kampánystáb a szavazással kapcsolatos hasznos információkat tartalmazó szórólapokat juttat el minden településre. „Tudatosítanunk kell az emberekben, hogy december 11-én a szavazólapokon egyetlen, egységes magyar lista van. Kolozs megyében az RMDSZ a negyedik pozíciót foglalja el a szavazólapon, arra kérünk minden magyar embert, hogy ide tegye a pecsétet december 11-én” – tájékoztatott Antal Géza.
Az önkéntesek segítenek abban, hogy az üzenet minden háztartásba eljusson, úgy Kolozsváron, mint a megye többi településein.
„December 11-én annyian leszünk, ahányan elmegyünk szavazni! Minden egyes választásnak meg van a tétje. A mostaninak Erdély, az erdélyi magyar emberek jövője. Arra bíztatunk mindenkit, hogy menjen el december 11-én szavazni, szóljon a családtagjainak, a barátainak, szomszédoknak. Most a magyar emberek arról döntenek, hogy a következő négy évben lesz-e magyar ember, aki képviseljen minket Bukarestben!” – hangsúlyozta Antal Géza.


