Az RMDSZ képviselőjelöltje arra a kérdésre, hogy szerinte mi a legégetőbb probléma a városban, azt válaszolta: Kolozsvár és az egész megye forgalmát csökkenteni kellene.

Az elmúlt évek legnagyobb terve egy déli körgyűrű kialakítása, amelyre nagy eséllyel kapnánk Európai Uniós támogatást is. Ha esik az eső a forgalom lehetetlenné válik a városban. Ha valaki a Monostorból el akar jutni a Mărăști negyedig, muszáj végigmennie a központon. Ha megvalósulna ez a kerülő út, akkor a főtér és a Deák Ferenc utca csak a gyalogosoké és a bicikliseké lehetne”− fogalmazott.

Oktatásügyi témákat érintve Csoma Botond elmondta, az RMDSZ célja az, hogy 2020-ra minden magyar gyermek korszerű, jól felszerelt iskolában magyar nyelven tanulhasson, függetlenül attól, hogy Erdély melyik településén él.

Kolozs megyében nagyon sok helyen nem tanulhatnak anyanyelvükön a magyar diákok, ezen szeretnénk változtatni. Minőségi magyar nyelvű oktatást szeretnénk vidéken is, hogy a diákoknak ne kelljen ingázniuk, ne kelljen elköltözniük a városokba”– fejtette ki.