A mai ülésen városok és községek büdzséjének kiegészítéséről is döntöttek; a testület a már folyamatban levő projektek társfinanszírozásra különített el pénzösszegeket. Az RMDSZ frakció elsősorban a magyar lakta települések támogatására összpontosított, így minden magyar polgármester vagy alpolgármester számára biztosított a támogatás a településén folytatott munkálatokra.
„A költségvetés-kiegészítés minden évben egy kényes kérdés. Nekünk azért kell dolgoznunk, hogy a magyar emberek jobban éljenek. Ennek egyik eszköze, hogy odafigyelünk azokra a községekre, amelyeket magyar emberek vezetnek. Ezek a támogatások már megkezdett projektek befejezésére vagy folytatására, célirányosan kiutalt összegek, tehát minden esetben a közösségek javára lesznek felhasználva. Megközelítőleg 950.000 lejt kapnak a magyar községvezetők, polgármesterek, alpolgármesterek.” – mondta Vákár István.
Az alelnök elmondta az RMDSZ azért dolgozik, hogy a vidéken élő emberek életkörülményein javítson, hogy érdemes legyen itthon letelepedni, családot alapítani. Támogatnunk kell az önkormányzatainkat, segítenünk kell a fejlődésüket és ezáltal meg kell teremtenünk azokat a feltételeket, amelyek által a vidéki, az itthoni élet vonzóbb lesz, hogy minél több fiatal merjen itthon befektetni, jövőt formálni.
„Mi azért dolgounk a megyei tanácsnál, hogy a helyi önkormányzatainkat megerősítsük, problémáikra megoldást találjunk, de sajnos egyre többszőr ütközünk olyan dolgokba, amelyeket nem lehet megoldani sem helyi, sem pedig megyei szinten, ezért van szükségünk egy erős parlamenti képviseletre, azért, hogy Bukarestből segítsék a munkákat, támogassanak abban, hogy jobb életünk legyen.” – hangsúlyozta Vákár.


