Csoma Botond elmondta, a helyszínválasztás nem véletlen: „itt állunk Cluj-Napoca bejáratánál. Szeretném azt mondani, hogy Kolozsvár és Klausenburg, de sajnos nem tehetem” – mondta a képviselőjelölt, utalva ezzel a több mint egy évtizede húzódó vitára, amelynek témája a város többnyelvű településnév táblájának kihelyezése. Értékelve a kampányt, Csoma elmondta: rendkívül fontos volt minden jelölt számára a személyes találkozás a szavazókkal, egyaránt a városi és vidéki régiókban.

Az RMDSZ jelöltje szerint továbbra is a nyelvi jogok érvényesítése, a minőségi magyar oktatás biztosítása, valamint a vidékfejlesztés a három legfontosabb ügy jelenleg a térségben.

Hegedüs Csilla elmondása szerint a kampány alatt három dologról győződött meg újra és újra: „tudjuk, mit akarunk, megértettük közösségünk elvárásait, rengeteg feladatunk van és minden lehetséges módon meg fognak próbálni elgáncsolni”− mondta a jelölt, majd hozzátette: egy olyan ember hiányzik ma közülük, aki a legtöbbet tett az elmúlt években a kolozsvári magyarságért. „Ebben az országban minden jótett elnyeri méltó büntetését. Horváth Annát igazságtalanul meghurcolták. Ezekben a pillanatokban dől el, hogy engedik-e, hogy folytassa munkáját, vagy félreállítják”− folytatta Hegedüs, aki egy szintén aktuális, a magyar kisebbséget támadó esemény kapcsán is kifejtette véleményét. Az örökségvédelem elhivatott képviselőjeként beszédében megengedhetetlennek minősítette azt, amit a csíksomlyói búcsúval tettek: „az UNESCO történetében példa nem volt arra, hogy egy ország ne védje meg saját előterjesztését. Éppen ezért követeltük a kulturális miniszter lemondását.” Szerinte ez az eset is bizonyítja, hogy Bukarestben csak a magyar emberek fognak kiállni a magyar kisebbség ügyeiért, ezért ott kell lennünk, ahol a döntések születnek.

László Attila szenátorjelölt a sajtótájékoztató helyszíne kapcsán − amely az 1940-es határ Kolozsvár bejáratánál − elmondta, az obeliszktől jobbra az emberek visszakaphatták földjeiket, míg tőle balra a jogos tulajdonosok még mindig várnak. A jelölt szerint a birtokviszonyok rendezését is csak Bukarestben lehet megoldani. A kampányt értékelve a szenátorjelölt elmondta, arra törekednek jelölttársaival és az RMDSZ-el közösen, hogy mindenki problémáját felgörgessék, és megoldást keressenek rá. A parlamentben a városi embertől a vidéki fiatalokig, az iskolás gyermekektől a nyugdíjasokig mindenkit képviselni fognak.

Az elmúlt időszak számadatiról Antal Géza megyei ügyvezető elmondta: „közel 50.000 embert szólítottunk meg, a jelöltjeink és az önkéntesek segítségével több mint 150 ezer tájékoztató és mozgósító anyagot juttattunk el a családokhoz.

Majd kiemelte a választással kapcsolatos legfontosabb tudnivalót, amely szerint: egyetlen magyar lista lesz a két szavazólapon, a négyes pozícióban szereplő RMDSZ lista az egyetlen, amely a magyarokat képviseli.