A Kolozs megyei RMDSZ a pénteken tartotta küldöttgyűlését, amelynek idén Szamosújvár adott otthont. A gyűlés fő napirendi pontja a parlamenti választások kiértékelése volt. Az egybegyűlteket Török Bálint, a szamosújvári RMDSZ korábbi elnöke köszöntötte: „Egyre több sikertörténetnek lehetünk szemtanúi: Szamosújváron a Magyar Tannyelvű Iskola beindítását; a Kolozs megyében, pedig a december 11-ei parlamenti választások eredményét értékelhetjük kiemelkedő teljesítménynek, hiszen több mint 14 százalékot értünk el és így egy képviselőnk és egy szenátorunk jutott be a parlamentbe.”
Csoma Botond kifejtette, tartalmas évet zár a Kolozs Megyei RMDSZ, hiszen ebben az évben már két választáson vagyunk túl, keményen dolgoztunk mindannyian a megyében, hogy ezek az eredmények összejöjjenek. „Köszönöm nektek ezt a jó eredményt, hisz tudjuk, hogy helyi szinten az elnökök és önkormányzati képviselők azok, akik a helyi közösségeket megmozgatják, általatok bebizonyítottuk most is, hogy Kolozs megyében egy erős magyar közösség él. A tavaszi sikerek visszaadták a közösség bizalmát, visszaadták a hitet, hogy ha elegen elmegyünk, akkor lehet javítani a képviseletünkön. A következő négy évben azon kell dolgoznunk, úgy az önkormányzatokban, mint Bukarestben, hogy ezt a bizalmat megerősítsük.” – értékelte az eredményeket a szervezet Kolozs megyei elnöke, a képviselői lista vezetője.
A 2012-es parlamenti választásokhoz képest, megközelítőleg 25 százalékkal több szavazatot szerzett a Kolozs Megyei RMDSZ a december 11-i választásokon. 2012-ben a megye 10 képviselői választókerületben összesen 27650 szavazatot a kaptak a Szövetség jelöltjei, ami akkor megyei szinten az érvényes szavazatok 12,99 százalékát jelentette. Ehhez képest vasárnap 34634 szavazatot szerzett a képviselőjelölti lista, az érvényes szavazatok 14,49 százalékát.
Hasonló a növekedés aránya a szenátusi lista esetében is. Míg 2012-ben, Kolozs megye 4 választói kerületében összesen 28126 (13,2 százalék) ember szavazott az RMDSZ jelöltjeire, addig december 11-én az érvényes szavazatok 14,64-át, összesen 34970 szavazatot gyűjtött a szenátori lista.
Az RMDSZ Kolozs megyei szervezetének, már a júniusi választásokon is sikerült megfordítani a korábbi csökkenő tendenciát, hiszen akkor a megyei tanácsba sikerült a korábbi 5 helyett, 7 tanácsost bejuttatni, ugyanakkor a kolozsvári önkormányzatban is sikerült eggyel több mandátumot szerezni.
Máté András, leköszönő parlamenti képviselő elmondta: „Azt kívánom az új kollégáknak, hogy eredményes és hatékony legyen ez a négy év. Folytatni kell azt a munkát, amit mi elkezdtünk. Azt kívánom, hogy továbbra is a Kolozs megyei magyarok érdekeit szolgálják, értük dolgozzanak.”
„Ez a választás a mi javunkat szolgálja. Köszönjünk, hogy segítettetek egy ilyen jó eredményt elérni. Köszönöm, hogy lehetővé tettétek azt, hogy az elkövetkezendő négy évben is együtt dolgozzunk, közösen szolgáljuk a közösségeink érdekeit”– hangsúlyozta László Attila, Kolozs megyei szenátor.
Vákár István: „ Tudjuk megvédeni az embereinket. A választottak érezzék azt, hogy egy erős közösség van mögöttük. Köszönöm a Kolozs megyei magyaroknak, hogy most is bizalmat szavaztak a parlamenti képviselőinknek, szenátorunknak. Én tudom, hogy milyen nehéz az amikor nem vagyunk ott ahol rólunk döntenek.”
„Sikerült felfrissíteni a csapatot, a két kampánynak köszönhetően számos fiatal csatlakozott a szervezet hátországához, ami segítséget, egy fajta biztonságot is jelent az utánpótlás tekintetében. Az eredmények azt mutatják, hogy jó az irány, jót tesz a szervezetnek, ha új embereket vonunk be a közös munkába. Ezen az úton kell haladnunk, mert a most megelőlegezett bizalmat meg kell tartanunk”– mondta el Antal Géza, kampányfőnök, a szervezet ügyvezető elnöke.


