„Ma is az egyik legfontosabb értékünk a szabadság, az hogy a vallásunkat, anyanyelvünket szabadon használhassuk, saját döntésünk szerint gyerekeink magyarul tanulhassanak. Akkor amikor a kereszténységre újra rátörnek világszerte, nagyon fontos elődeink bölcsessége, akik felismerték az idők jeleit, éspedig azt, hogy a keresztények, és köztük a magyarok, nem szabad szétszakadjanak, mert csak együtt erősek, együtt megmarad a nemzet.” – hangsúlyozta Vákár István a vallásszabadság napja alkalmából szervezett tordai ünnepség után.
A vallásszabadság napját ünnepelték Tordán
A vallásszabadság napját ünnepelték ma délelőtt Tordán. A Magyar Unitárius Egyház Zsinata 2002-ben január 13-át egyházi ünneppé, a vallásszabadság napjává nyilvánította, hiszen az erdélyi rendek 1568-as tordai országgyűlésen törvénybe iktatták a szabad vallásgyakorlatot. Az eseményen a Kolozs megyei RMDSZ képviseletében Vákár István, a Kolozs megyei Tanács alelnöke, Lőrinczi Zoltán és Szőcs Endre megyei tanácsosok vettek részt. Az eseményt az a Magyar Unitárius Egyház Képviselő Tanácsának Elnöksége szervezte.


