„Elsősorban azért tartottuk fontosnak támogatni a Kolozsvár 2015-Európai Ifjúsági Főváros projektet a Megyei Tanács részéről, mert maradandó fejlődést jelent, úgy gazdasági mint kulturális vagy társadalmi téren. 2015-ben nagyon sokan meglátogatták városunkat, megismerték szépségeit, és ami a legfontosabb, hogy megszerették Kolozsvárt és ez a legnagyobb nyeresége a projektnek. Ezek a személyek visszajönnek, elhozzák családjaikat, netán barátaikat, és erre büszkék lehetünk. Kolozsvár lakosságának több mint egynegyede diákokból és egyetemistákból áll, így mondhatjuk, hogy egy fiatal város és természetes, hogy részt vegyenek a város életében. Mindamellett, hogy egy ilyen típusú eseménysorozat kívülről egy nagy bulinak tűnhet, igazából közösségépítő és gazdaság gyarapító szerepe van, a fiataloknak szórakozási lehetőségeket biztosít, de ugyanakkor megismerhetik a város lelkét, és nem utolsó sorban „nyereséget termel”: a taxistól a szálloda tulajdonosig mindenki nyer.” – mondta Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács alelnöke.
Vákár István: látványos fejlődést jelentett az Ifjúsági Főváros projektje
Hogyan segítette a Kolozs Megyei Tanács a Kolozsvár 2015 - Európa Ifjúsági Fővárosa projektet? Erről beszélgetett ma a Magyar Ifjúsági Értekezlet szervezésében a Make My Community a Youth Capital uniós projekt résztvevőivel Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács alelnöke és Szőcs Endre megyei tanácsos, valamit Antal Lóránt a MIÉRT elnöke.


