Sok mindent olvastunk, láttunk és hallottunk rólad alpolgármesterként, de konkrétan mi a feladata egy alpolgármesternek Aranyosgyéresen?
A 215/2001. törvény 70. cikkelyének értelmében, az alpolgármester hatáskörét a polgármester határozza meg. Az alpolgármester egy csapatban dolgozik a polgármesterrel, segítik és támogatják egymást. Az aranyosgyéresi polgármester, Dorin Nicolae LOJIGAN (P.N.L.), által kibocsátott végzés alapján az intézményen belül a következő szolgáltatások vezetését ruházta rám: Adminisztrációs osztály, Közszolgálati vészhelyzeteket kezelő osztály, Helyi rendőrség osztálya, valamint a Területrendezési és Városfejlesztési osztály.
Mi vagy melyek azok a megvalósítások amelyre/amelyekre a legbüszkébb vagy?
A büszkeség a megvalósítások érzelmi jutalma. Ha eléred a céljaid akkor kívánatos, hogy büszke légy a megvalósításaidra. Számomra minden projekt fontos, ugyanolyan elszántsággal és komolysággal kezelem mindegyiket. Ebben a rövid időszakban, amióta Aranyosgyéres alpolgármesteri tisztségét töltöm be, a legnagyobb projekt, amelyben részt vettem, a város területi felosztása, amely számos jelenlegi adófizető számára kevesebb adó befizetését eredményezte. A Polgármesteri hivatal szakembereivel megoldásokat kerestünk és az alapvető rendezési kritérium a távolság lett a város központjától mérve. Ennek az intézkedésnek a fő célja a befektetők vonzása a város potenciális stratégiai területeire. Egy másik intézkedés, amely az én kezdeményezésemre jött létre „A város él! Segítsd lélegezni!” projekt, amelyben több mint 100 aranyosgyéresi középiskolás vett részt. A projekt során, a város három különböző területén fákat ültettek a középiskolások. Egy másik projekt, amelynek az első kiadására hamarosan sor kerül (január 27-29.), és remélhetőleg hagyománnyá válik, a helyi intézmények részére szervezett teremfoci bajnokság.
Mi a legszerethetőbb dolog az alpolgármesteri munkában?
Szeretek az emberekkel társalogni, meghallgatni a problémáikat és megoldásokat találni számukra. Szeretem azt a közeget, amelyben dolgozok, az embereket, mivel komolyak és elkötelezettek. Abban a pillanatban, amikor közigazgatási tisztviselő lettem, tudtam, hogy ez a tisztség komoly felelősségtudatot igényel.
Mind tisztában vagyunk azzal, hogy nem fenékig tejfel egy köztisztviselő munkája. Mi a legnehezebb a munkádban? Milyen nehézségekbe ütközöl?
Mielőtt alpolgármester lettem, a magánszférában dolgoztam, így van hasonlítási alapom. A magánszférában megvannak a saját döntéseid, a vállalat nyereségének növelésének érdekében cselekszel, míg a helyi önkormányzatnál a közösség érdekében cselekszel és a döntéseket közösség erejével hozod meg. Az adminisztrációs kérdésekben sokkal érdekesebb a kihívás, rengeteg új dolgot sajátítok el, egy csodálatos csapattal dolgozok együtt, amelynek felelősségteljes tagjai vannak. Mindenki számára tudott tény, hogy a helyi önkormányzat teljes mértékű támasza a helyi költségvetés, amelyet különböző területek közt kell elosztani tudván azt, hogy ha nem készítesz saját stratégiát a befektetők vonzására vagy európai uniós pályázatokat, akkor nem tudsz fejlődni, mint municípium. Szerintem, ez lenne az elsődleges nehézség.
Hogyan sikerül mindenkinek a kedvében járni vagy legalább a többség elégedettségét elérni?
Tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet mindenkinek a kedvében járni, de ami engem illet én nyitott és kommunikatív vagyok, valamint szeretek a közösség jólétével foglalkozni. Mindig megpróbálom a dolgokat úgy intézni, hogy a lehető legtöbb embernek megfeleljen.
A rövid idő alatt amióta alpolgármesterként dolgozol nagyon sok megvalósítást láthattunk már tőled. Hogyan sikerül összehangolni az alpolgármesteri tevékenységeidet és a közösség építésével?
Az Aranyosgyéresi RMDSZ elnökévé választásának pillanatától kezdve megpróbáltam azon dolgozni, hogy erős magyar közösségünk legyen Aranyosgyéresen. A Szövetség munkatársaival együtt minél több, különböző témájú kulturális, művészeti és szabadidős programokat szerveztünk. Meglátogatjuk az idősebbeket az otthonukban, figyelmet és gondoskodást fordítunk rájuk és közben megtudjuk, hogyan segíthetünk rajtuk. Most már büszkélkedhetünk a magyar néptánccsoporttal is, amely idéntől (2017) a Városi Kultúrotthon hatásköréhez tartozik. Ugyanakkor elértük, hogy a néptánctanár bérezésének terhét a helyi önkormányzat viselje.
A helyi közigazgatás részéről mindig is tapasztalható volt a nyitottság a magyar közösség irányába. A tény, hogy most Aranyosgyéresnek nem román nemzetiségű alpolgármestere van, nem változtat semmit a korábbi kapcsolatokon, csak szorosabbra fűzheti azokat. A helyi önkormányzat által szervezett eseményekre minden esetben meghívást kap a magyar közösség is.
A közvélemény és a média is elismerően nyilatkozik rólad, úgy néz ki kedvelnek az aranyosgyéresi lakosok. Mi a sikered titka?
Leginkább a személyes kapcsolataimra támaszkodok, de használom a modern technológia eszközeit is, hogy kommunikáljak a barátaimmal és néha a város polgáraival is. Örvendek, hogy az emberek értékelik a munkámat és ez még jobban ösztönöz, hogy minél több előnyhöz juttassam Aranyosgyéres lakóit.
Mit csinálsz szabadidődben?
A szabadidő nagyon értékes számomra. Még ha néha nagyon kevés szabadidő is áll rendelkezésemre, megpróbálom építő jellegűen kihasználni. Szeretek családi tevékenységeken részt venni, találkozni a barátaimmal és sportolni. Én egy aktív és energikus személy vagyok, aki szereti maximálisan kihasználni a szabadidejének minden egyes pillanatát. Ajánlom, hogy élvezzék szabadidejük minden egyes másodpercét, hogy minél jobban optimalizálni tudják az energiaforrásaikat!


