2016-ban végzett műszaki jelentésben az áll, hogy az épületnek sürgősen szüksége van építészeti beavatkozásra, ennek következtében a Kolozs Megyei Tanács tegnapi ülésén több mint 6 millió lejt különítettek el a megyei tanács költségvetéséből a műemlék felújítására. A munkálatok során többek között restaurálják az épület homlokzatának fémelemeit, a díszeket, a tetőcserepeket, illetve az épület külső burkolatát is. A felújítást olyan technikákkal kívánják elvégezni, amelyekkel visszaadhatják az épület eredi külalakját, ebbe beletartozik a színválasztás, illetve az epítőanyagok összetétele is.

„Kolozsvár belvárosában két műemlék épület is van, amelyekben a megyei tanács alárendeltségébe tartozó múzeumok működnek. Az egyik a volt országgyűlési helyszín a Redut épülete, melynek felújítására most sikerült jelentős forrást elkülöníteni. A másik a Szépművészeti Múzeumnak otthont adó Bánffy-palota, amelynek felújítása ugyancsak prioritás számunkra.” – nyilatkozta Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács alelnöke.

A felújítást ez év nyarától kezdik majd, miután minden szükséges engedély beszerzésre kerül. A restaurálás hosszát 3 évre becsülik, az első évben 16%-a lesz kész a munkálatoknak, a második évben 58%-a , illetve a harmadik évben a maradék 26%-ot fejeznék be.

A kolozsvári Redut a város egyik történelmi jelentőségű műemléképülete. A belvárosi Unió (ma Memorandumului) utca névadó eseménye, nevezetesen az 1848. május 30-i Erdélyi Országgyűlés, ahol az akkori rendek kimondták az Uniót, ebben az épületben zajlott le.