A tegnapi rendkívüli tanácsülésen az ÁFA-ból származó jövedelmek szétosztásáról döntöttek. Sok Kolozs megyei magyarlakta település is támogatásban részesült.
Vákár István elmondta, azok a polgármesterek, alpolgármesterek vagy helyi tanácsosok, akik megérdemlik, keményen dolgoznak, mindig is segítséget kaptak és segítséget fognak kapni a terveik megvalósításában, ennek köszönhetően nagyon sok magyarlakta település szebben fejlődik, mint egyes román település.
Így az aranyosgyéresi és a tordatúri önkormányzat útjavításra, a Bánffyhunyad játszótérre, illetve Magyarkapus foci pálya felújítására, Gyalu önkormányzata pedig, szelektív hulladék gyűjtőpont kialakítására kapott támogatást.
A Szamosújvári Magyar Tannyelvű Líceum is részesül támogatásban, illetve az aranyosgerendi óvoda és több település kultúrotthon felújítására kapott finanszírozást a megyei tanácstól.


