A tegnapi nap folyamán mozgóurnás előválasztást tartottak
Körösfőn. Az előválasztásokon Bódis László, az RMDSZ körösfői szervezetének
elnöke és Kovács István Attila helyi tanácsos méretkezett meg a polgármesteri
tisztségért. A választásokon több mint 650 személy adta le szavazatát. A
leadott szavazatok alapján, Bódis László 407 szavazatot kapott, míg
ellenjelöltje 253-t. Az előválasztás célja az volt, hogy a községben minden
magyar lakosnak adódjék meg a lehetőség arra, hogy szavazatával eldöntse, hogy
ki legyen a helyi RMDSZ-nek a
polgármester- és a tanácsos-jelöltjei a 2016-os helyhatósági
választásokon. „Egy olyan közösséget
szeretnék, amely itt Kalotaszegen hagyományait megőrizve fejlődik. Egy olyan
közösséget ahol a tenni akarás mindig is erény, a munka az mindig is tisztelet.
Számítok a körösfőiek szavazatára a helyhatósági választásokon, hogy tudjuk az
elkezdett beruházásokat befejezni és hogy tudjunk minél jobban fejleszteni
közösségünket.” – mondta Bódis László polgármesterjelölt.
Előválasztás volt Körösfőn
2016. február 28-án előválasztást tartott az RMDSZ Körösfőn. Az előválasztáson Bódis László és Kovács István Attila a polgármesteri, és 15 személy a tanácsosi tisztségért mérettette meg magát.


