A tegnapi nap folyamán mozgóurnás előválasztást tartottak Körösfőn. Az előválasztásokon Bódis László, az RMDSZ körösfői szervezetének elnöke és Kovács István Attila helyi tanácsos méretkezett meg a polgármesteri tisztségért. A választásokon több mint 650 személy adta le szavazatát. A leadott szavazatok alapján, Bódis László 407 szavazatot kapott, míg ellenjelöltje 253-t. Az előválasztás célja az volt, hogy a községben minden magyar lakosnak adódjék meg a lehetőség arra, hogy szavazatával eldöntse, hogy ki legyen a helyi RMDSZ-nek a  polgármester- és a tanácsos-jelöltjei a 2016-os helyhatósági választásokon. „Egy olyan közösséget szeretnék, amely itt Kalotaszegen hagyományait megőrizve fejlődik. Egy olyan közösséget ahol a tenni akarás mindig is erény, a munka az mindig is tisztelet. Számítok a körösfőiek szavazatára a helyhatósági választásokon, hogy tudjuk az elkezdett beruházásokat befejezni és hogy tudjunk minél jobban fejleszteni közösségünket.” – mondta Bódis László polgármesterjelölt.