Vasárnap délelőtt közvetlenül az istentisztelet után Pusztakamaráson megalakult az RMDSZ helyi szervezete. A szervezet élére Szabó Ferencet választották. Az elnök munkáját Varga János és Székely András alelnökök segítik. Az alakuló gyűlést ifj. Deák Ferenc, a Kolozs megyei RMDSZ ügyvezető elnöke vezette, aki kiemelte, hogy mennyire fontos egy olyan szervezet, aki a magyar közösség érdekeit és értékeit felvállalva képviseli a helyi magyarokat, még akkor is, ha számban kevesen vannak. „A Kolozs megyei RMDSZ célul tűzte ki a 2016-os évre, hogy minden olyan településen ahol magyarok élnek tanácsosi listát indítsunk az idei helyhatósági választásokon. Nagyon nagy öröm, hogy a pusztakamarási magyar közösség fontosnak tartja az önkormányzati jelenlét mellett, hogy az RMDSZ-nek helyi szervezete legyen, aki nemcsak önkormányzati, hanem közösségi szinten is képviseli őket és különböző kulturális eseményeket szervez, amely a helyi magyarság megmaradásához járul hozzá.” – mondta az ügyvezető elnök.
Az alakuló gyűlésen részt vette a puszkamarási polgármester is, aki támogatását fejezte ki az újjonnan megalakult szervezet iránt. Elmondása szerint igenis fontos, hogy a magyar közösség is képviselve legyen úgy a helyi önkormányzatban, mint a mindennapokban és támogatni fogja őket céljaik elérésében.


