Ma közös sajtótájékoztatót tartott Csoma Botond az RMDSZ Kolozs megyei szervezetének elnöke és Kaizer Róbert az MPP Kolozs megyei szervezetének elnöke. A sajtótájékoztatón bejelentették, hogy Kolozs megyében közös megyei tanácsosi listát indítanak. A tanácsosi listán a hatodik helyet kapja meg a Magyar Polgári Párt.

“2012-ben 114 szavazaton múlt, hogy nem kaptuk meg a hatodik mandátumot. Úgy gondoljuk, hogy egy ilyenszerű összefogással és mozgósítással összejöhet a hatodik mandátum is”- mondta Csoma Botond, Kolozs megyei RMDSZ elnök, a sajtótájékoztatón. Kaizer Róbert véleménye szerint sokkal erősebb frakcióra lenne szüksége a Kolozs megyei magyarságnak és úgy látják, hogy a mandátumok számát megtudnák erősíteni.

A Magyar Polgári Párt gazdasági és demográfiai programcsomaggal járulna hozzá a Romániai Magyar Demokrata Szövetség Kolozs megyei szervezetének programjához. “Igazán szükség van egy pragmatikus megközelítésre és mindenki látja, hogy óriási különbség van Kolozsvár és a megye többi települése között, ami a gazdasági egzisztenciát jelenti. Amennyiben sikerül egy-két beruházást megvalósítani vidéken, amelyek munkahelyeket teremtenek, akkor esélyünk van arra, hogy itthon maradásra bíztassuk a magyarokat.”- vélekedett a Kolozs megyei RMDSZ elnöke.

 Az elnökök elmondása szerint a megyében vannak olyan települések, ahol helye van a versenynek, de csak olyan településeken, ahol a magyarság nem csorbul, hanem egyre inkább erősödik.