Megtartott a kampánynyitó rendezvényét a Kolozs megyei RMDSZ

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség Kolozs megyei szervezete tegnap, április 28-án tartotta kampánynyitó ünnepségét. A rendezvényen a Kolozsvári Magyar Opera zenekarának előadását is meghallgathatták a résztvevők.

Az egybegyűlteket Csoma Botond, megyei elnök köszöntötte házigazdaként. Az RMDSZ Kolozs megyei szervezetének elnöke elmondta, hogy szerinte az RMDSZ igazi arca az önkormányzatok.”A listák összetételénél próbáltunk arra is figyelni, hogy a fiatalok is képviselve legyenek. A fiatalokra nem csupán munkaerőként tekintünk, hanem partnerként kezeljük őket.”- mondta Csoma Botond. Továbbá elmondta, hogy olyan jelölteket állított az RMDSZ szerte a megyében, akik visszaállíthatják az emberek politikába vetett hitét, hisz minden településen olyan emberek kerültek fel a listákra, akik múltja és jövője iránt a legkisebb kétely sem merül fel.

Hegedüs Csilla, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke külön megköszönte Horváth Anna, kolozsvári alpolgármesternek azt a munkát, hozzáértést és energiát, amellyel megakadályozta Kolozsvár polgármesterének műemlékromboló akcióját. Horváth Anna, az RMDSZ kolozsvári szervezetének elnöke és kolozsvári polgármesterjelölt kihangsúlyozta beszédében, hogy az idei önkormányzati választások és az őszi parlamenti választások tétje a magyar érdekképviselet fennmaradása és súlyának visszaállítása. Vákár István, az RMDSZ Kolozs megyei tanácsosjelöltje, a megyei lista vezetője elmondta, hálás azért, hogy kiemelt jelöltjének tartja az RMDSZ. Inkább jó gazdaként kezeli a politikai szerepvállalását, mondta, majd beszámolt eddigi politikai munkájáról. Elmondta, sokat járja a megyét és a politikusokkal kapcsolatos sztereotípiák ellenére ő inkább azt tapasztalja meg, hogy szeretettel fordulnak feléje az emberek. Nem mindegy, hogy hányan vagyunk, hogy tudunk átvinni dolgokat, mondta, arra utalva, hogy a Kolozs megyei tanács alárendeltségébe levő kolozsvári repülőtérnek az Avram Iancu nevet adta a tanács, és csak az RMDSZ-frakció szavazott ez ellen. Csép Leylla az RMDSZ tordai szervezetének elnöke kiemelte, hogy a nők bebizonyították rátermettségüket a politikai feladatokra, a nők is képesek úgy képviselni magyar érdekeket, bár kevesen vállalnak vezetői szerepet. Az ifjúság jelöltje, Enyedi Tamás beszédében kiemelte “Olyan jövőt szeretnénk ahol a fiatalok is szerepet vállalnak a közügyekben. A média torz képei azt mutatják, hogy a fiatalokat nem érdekli a környezetükben lévő történések, pedig ha körül nézünk láthatjuk, hogy a fiatalok igen is tevékenykednek a közös javakért.

Romániában nincs még egy olyan part, mint az RMDSZ. Hisz az elmúlt 20 évben mi voltunk az egyedüliek akik nem változtattunk nevet, megtartottuk jelképeinket és céljainak is csak kis mértékben alakítgattuk. Egy olyan világban élünk, amikor nem biztos, hogy jó dolog, ha nem veszünk részt a döntéshozatalban. Legyünk minél többen és legyünk megkerülhetetlenek, mutassuk meg, milyen irányba akarjuk vinni Kolozsvárt, Kolozs megyét és a román társadalmat ”- mondta el köszöntő beszédében László Attila, Kolozs megyei szenátor.

A felszólalók sorát ifj. Deák Ferenc, a Kolozs megyei RMDSZ ügyvezető elnöke zárta, aki kihangsúlyozta, hogy: „Ahhoz, hogy céljainkat megvalósítsuk, erős képviseletre, erős RMDSZ-re van szükségünk. Azon leszünk, hogy a magyarok politikai képviselete erősödjön: több polgármester és több tanácsos gondoskodjon arról, hogy a közössége biztonságban érezhesse magát, települése pedig fejlődjön.”