A Boldogasszony zarándokvonat ma reggel futott ki a budapesti Nyugati pályaudvarból, és 14:48 órakor érkezett a kolozsvári állomásra.
Horváth Anna Kolozsvár alpolgármestere szerint „a legnagyobb magyar katolikus zarándokhelyre, Csíksomlyóra igyekvő nemzettársainkat üdvözölni annyit jelent, mint felülemelkedni mindenen, amitől sokfélék, sokszínű közösség vagyunk, és csak arra figyelni, abban egymásra találni, ami egy nemzetté alakít bennünket: keresztény hitünk, szülőföldünk, anyanyelvünkhöz és kultúránkhoz való ragaszkodásunk. Ezekhez az értékekhez való kötődésünkben, hűségünkben erősít meg ez a mai esemény, itt Kolozsváron.”
Az ünnepi fogadást szervező fiatalok nevében Antal Géza KIFOR-elnök arról beszélt, miért tartja fontosnak az általuk képviselt ifjúság a zarándokok fogadását. „Fontos, hogy az anyaországból pünkösdi zarándoklatra indulók találkozzanak a kolozsvári közösséggel, hiszen ezáltal is hangsúlyosabbá tehetjük együvé tartozásunkat, azt, hogy az erdélyi magyarság dolgozik, értéket teremt és a nemzet részeként hozzájárul a magyarság jövőjéhez” - mondta el Antal Géza.
A helyszínen köszöntőt mondott Mile Lajos, Magyarország kolozsvári főkonzulja és Ft. Kovács Sándor, kolozs-dobokai főesperes.
A Csíksomlyó Expressz – Székely Gyors Össznemzeti Zarándokvonat, pénteken, május 13-án ugyancsak 14:48-kor érkezik Kolozsvárra. A zarándokokat ezúttal is kulturális műsorral és frissen sült pogácsával várják a szervezők, akik számítanak a kolozsváriak jelenlétére is.


