Tegnap Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács alelnöke Magyarszovát községbe látogatott, ahol az aranykuti út munkálatainak stádiumát tekintette meg. A helyieknek kiváltképpen fontos ez az útszakasz, ezért is vállalta a Megyei Tanács, hogy pénzt utaljon ki erre a munkálatra. Vákár István elmondta, hogy fejlett infrastruktúra nélkül egy közösség nem lehet erős. Az elkövetkezendő négy évben is nagy hangsúlyt fektetünk az infrastruktúrára. Gyorsítanunk kell a közművesítést, a Kolozs megyei közüzemi szolgáltatások fejlesztését, különös tekintettel a vidéki települések úthálózatára. - tette hozzá, a Kolozs megyei Tanács alelnöke.

A munkálatok szemügyre vétele mellett a választópolgárokhoz is ellátogattak. Fontos számunkra az, hogy milyen problémákkal küzdenek a megye magyar lakosai. Mi megoldásokat keresünk ezekre a problémákra. Olyan megoldásokat, amelyekkel teljesen megoldunk egy- egy problémát, vagy legalább enyhíteni tudunk rajta. Fontos a lépésről- lépésre való építkezés. Nem hagyhatjuk, hogy a gyors munka, a minőség kárára legyen. - fejtette ki Vákár István.