Politikus beugró

Hétfőn az RMDSZ szamosújvári szervezete egy rendezvény keretén belül mutatta be tanácsos-jelöltjeit, illetve a megyei tanácsosjelöltek is bemutatkoztak.

Debreczeni Orsolya moderálásával mutatkoztak be a tanácsosjelöltek, beszéltek személyes motivációról, elképzelésekről, arról, hogy miért választották a politikai pályát. Majd a közönségen volt a sor, hogy kérdezzen a politikusoktól. A szamosújváriak arra voltak kíváncsiak többek között, hogy hogyan viselik a politikusok a kritikát, és, hogy milyen kommunikációs csatornákon tudják elérni a választók az önkormányzati képviselőket és utóbbiak az állampolgárokat.

Feketelaki Tibor helyi tanácsosjelölt arról beszélt, hogy miért döntött úgy, hogy sok évnyi civil szervezetekben való tevékenység után bekapcsolódik a politikai életbe.

Kasza Tamás helyi tanácsosjelölt elmondta, hogy a civil társadalom munkája folytán, előbb vagy utóbb óhatatlanul beleütközik a politikába, és vannak olyan problémák, amelyek megoldására szükség van az önkormányzati képviselők segítségére. Rotár Izabella helyi tanácsosjelölt kiemelte a nők szerepét a közéletben.

A közönségből érkező kérdésre hogy „Hogyan zajlanak egy politikus mindennapjai” Török Bálint szamosújvári RMDSZ elnök válaszolt. Elmondta, hogy egy helyi tanácsos napja nem igazán különbözik sokban bárki más mindennapjaitól, viszont a politikai/közösségi tevékenység a szabadidejük nagyrészét is kitölti, ezért bizonyos esetekben csorbul a családdal eltöltött időkeret. Az elnök úr továbbá beszélt a tanácsosi tevékenységről, helyi megvalósításokról.

Balla Ferenc megyei tanácsosjelölt elmondta, hogy a politikum kell megteremtse azt a keretet amiben a civil szervezetek tudnak dolgozni, ennek kialakításának tekintetében figyelembe kell venni  a civilek kéréseit és elvárásait.

Enyedi Tamás, megyei tanácsosjelölt, kiemelte az ifjúság szerepét a közéletben, fontosnak tartotta azt, hogy az önkormányzatokban olyan fiatal képviselők is legyenek, akikhez a fiatalok bátran fordulhatnak problémáikkal.

Csoma Botond, Kolozs megyei RMDSZ elnök a közönség kérdésére válaszolva elmondta, hogy a politikusnak bírnia kell a kritikát, a sértődés nem vezet sehova, és a közösség visszajelzéseit komolyan kell venni. Csoma elmondta azt, hogy annak ellenére, hogy az RMDSZ kisebbségben van sok helyen az önkormányzatokban, egy ügyes csapattal mindig lehet felmutatható eredményeket elérni. Fontosnak tartotta azt, hogy a politikusok különböző csatornákon folyamatosan kommunikáljanak a közösséggel, figyeljenek az emberek kéréseire, problémáira.