Erős magyar képviseletet szeretnénk a helyi önkormányzatokba, ezért minden településen segítjük a helyi jelölteket. A megye minden magyarlakta településén szükség van magyar képviseletre, tekintve, hogy magyar érdekeket és értékeket csak magyar ember tud kellő képen képviselni.- nyilatkozta Vákár István.

A polgármesterjelölt kiemelte, hogy fontosnak tartják a község fejlődését. A magyarok itthon maradásának egyik legalapvetőbb feltétele az élhető környezet. Olyan környezetet szeretnénk kialakítani, ahol mindenki itthon érzi magát, ahol a gyerekeink biztonságban felnőhetnek.  Az elkövetkezendő négy évben nagy hangsúlyt fogunk fektetni a családbarát környezet kialakítására, az idősek támogatására, illetve a különböző rendezvények megszervezésére.-mondta Bódis László.