Régi és új ismerősök Désen

Tegnap a Kolozs megyei tanácsosjelöltjeink és helyi tanácsosjelöltjeink közösen látogattak el a dési magyarok lakhelyére, ahol elmondták elképzeléseiket az elkövetkezendő négy évre, illetve meghallgatták, a helyi problémákat is.

Tegnap Désre látogatott ifj. Deák Ferenc, Balla Ferenc és Szőcs Endre megyei tanácsos-jelöltek, ahol a helyi jelöltek segítségével felkeresték a „Rózsa dombon” élő magyarokat. A kedves fogadtatás mellett, a helyiek elmondták, hogy mik azok a főbb problémák, amelyekkel az elkövetkezendő négy évben foglalkoznia kellene a megyei és a helyi tanácsosoknak is. Meglepetésként egy olyan személyhez is becsöngettek, aki 1990 és 1992 között megyei tanácsos volt az RMDSZ színeiben. Veres András elmondta, hogy kellemes meglepetés ez számára. Mindig támogatta és támogatni fogja az RMDSZ tevékenységét, még akkor is, ha már kiöregedett belőle. Ifj. Deák Ferenc, a Kolozs megyei RMDSZ ügyvezető elnöke és megyei tanácsosjelölt szívesen fogadta Veres András meglátásait és biztosította afelől, hogy mindent megtesznek majd, hogy a dési magyarság is erős maradhasson és, hogy méltóképpen képviselve legyenek úgy a helyi, mint a megyei tanácsban.

 

Késő délutánig járták az utcákat a tanácsosjelöltek, az önkéntesekkel együtt, annak érdekében, hogy minél több magyar emberhez eljuthassanak és minél több meglátást meghallgassanak, annak érdekében, hogy az elkövetkezendő négy évben hatékonyan és céltudatosan tudjanak majd tevékenykedni. Minden magyart képviselni szeretnénk az elkövetkezendő időszakban is. A helyi specifikus problémák megoldása a helyi tanácsosok feladata lesz, de természetesen a megyei tanácsosok is mindenben támogatják őket, ahogy az elmúlt négy évben és azelőtt is. Nem szabad hagynunk, hogy az emberek kiábránduljanak belőlünk, hisz a munkánk csak akkor lesz hatékony, ha az emberek bizalommal elmondják problémáikat és mi ezekre megoldásokat keresünk. –emelte ki Deák Ferenc.