Az ifjúság jelöltjeként legfontosabb feladatának tartja az ifjúság és az adminisztráció közötti kapcsolat kialakítását, a fiatalok támogatását. Meglátása szerint vissza kell adni a fiataloknak a biztonság érzését, az itthon maradást nem lehetőségként, hanem tényként kell látniuk, segíteniük kell őket a jövőteremtésben. Az ifjúsági törvény lehetőséget biztosít az önkormányzatok számára, hogy külön ifjúsági alapot hozzanak létre. Ez jó lehetőség az ifjúsági szervezetek számára, hogy célszerűbb rendezvényeket tudjanak szervezni, amelyeken keresztül több fiatalt el tudnak érni.

Törvényes lehetőség létezik az önkormányzatok számára területet biztosítani fiatal családosoknak házépítés céljából, amellyel nem éltek. Ez is egy olyan eszköz, amivel segíteni lehet a fiatalokat, hogy itthon tudják tervezni a jövőjüket. A községi önkormányzatoknak ismerniük kell ezt a lehetőséget és népszerűsíteniük, ebben pedig a Kolozs megyei tanács kiemelt partner lehet.

Az ifjúságot a fiatalok tudják érdemben képviselni, mert a mindennapokban megélik a problémáikat, így jobban átlátják ezeket. A legtöbben úgy tekintenek az önkormányza­tokra, mint egy barátságtalan helyre, ahova nem szívesen megy be az ember, de ha be is megy, nem biztos abban, hogy a gondjával kihez kell fordulnia. Ezzel nincs másként az ifjúság sem: sokkal hamarabb fordul egy fiatal tanácsoshoz, akivel baráti hangnemben tud beszélgetni. Ezért fontos, hogy fiatal képviselők is legyenek az önkormányzatokban, hiszen így egészséges és közvetlen kommunikáció alakulhat ki az önkormányzat és az ifjúság között. Kolozs megyében rengeteg értékes és sikeres fiatal van, akiket itthon kell tartanunk! Fiatalos és lendületes csapattal, tapasztalt vezetőkkel ezért fogunk dolgozni az elkövetkező négy évben – ígéri Enyedi Tamás.


Forrás: www.szabadsag.ro