Tízéves tapasztalattal rendelkezik a vidékfejlesztés terén. 2006–2012 között a Kolozs megyei vidékfejlesztési irodát vezette, amely a Nemzeti Vidékfejlesztési Program uniós pályázatait kezelte (az irodát 2014-ben beolvasztották a Halászati és Vidékfejlesztési Kifizetési Ügynökségbe). A többezer nyertes pályázat által sikerült több száz millió eurót vonzani a megyébe.
2014-től megyei tanácsos és az RMDSZ-frakció vezetője. Az elmúlt négy évben sikerült számos magyarlakta település infrastruktúráját felújítani, ezáltal megfelelőbb életminőséget teremtve a vidéken élő közösségek számára. Úgy véli, az infrastruktúra fejlesztését az elkövetkező négy évben is folytatni kell még nagyobb hangsúlyt fektetve a vidéki úthálózatok felújítására, az ivóvíz- és csatornahálózatok kiépítésére.
Véleménye szerint az elkövetkezendő időszakban is folytatni kell a civil alapítványok, ifjusági szervezetek, egyházak támogatását, kéréseikre meg kell találni a megfelelő megoldásokat. Mindezek mellett mégis azt hiszi, a következő négy év nagy kihívása, hogy gazdaságilag milyen segítséget és lehetőségeket tudunk nyújtani közösségeinknek.
„Mert hiába van rendbetéve az infrastruktúra, hiába van ivóvíz, csatornázás és leaszfaltozott út, ha nincsenek munkahelyek, nincsen megfelelő életszínvonal és megélhetési lehetőség, főleg ha a fiatalság elvándorol, kitelepszik és kiürülnek rendbe tett óvodáink, iskoláink, falvaink, községeink. Ha erre a kihívásra megfelelő válaszokat tudunk adni, akkor közösségeinknek lesz jövője Kolozs megyében” – vallja Lőrinczi Zoltán.
Forrás: www.szabadsag.ro


