Kiemelten fontosnak tartja nemzeti identitásunk, anyanyelvünk, kulturális hagyományaink szülőföldünkön történő megőrzését, a magyar közösség nemzeti kulturális- gazdasági és össztársadalmi fejlődését. Szerinte a gazdasági fejlődéshez elengedhetetlen az úthálózat rehabilitációja és az információs társadalom feltételeinek a megteremtése. Fontosnak tartja továbbá a meglévő úthálózat korszerűsítését és előkészítését gyorsforgalom lebonyolítására.
Mindemellett jelentős cékitűzésnek tartja a széles körű decentralizáció és szubszidiaritás elve alapján a helyi közigazgatás regionális, helyi önkormányzati (megyei, városi és községi), valamint kistérségi (önkormányzati társulások) szinteken való fejlesztését. Azon feltételek megteremtését, amelyek alapján minden állampolgár szabadon vállalhatja, őrizheti és ápolhatja nemzeti identitását, használhatja nemzeti szimbólumait anélkül, hogy ezáltal bármiféle társadalmi, erkölcsi vagy jogi diszkriminációnak lenne kitéve. A romániai magyar nemzeti közösségnek a létező etnikai arányokat figyelembe vevő részesedését a megyei és helyi költségvetés kulturális, oktatási forrásaiból. A szórványközpontok, oktatási intézmények és kollégiumok további fejlesztését és hálózatba integrálását.
„A megújult, fiatalos megyei tanácsosi csapatunk az elkövetkező időszakban is egy erős Kolozs megyei magyar közösségért fog dolgozni. Egy erősebb közösségért, amely itthon tud érvényesülni, anyanyelvét használhatja a mindennapokban, őrzi és ápolja hagyományait, kulturális értékeit” – véli Deák Ferenc.
Forrás: www.szabadsag.ro


