Megyei és helyi tanácsos jelöltként azért vállalja a megmérettetést, mert szeretné Kolozsváron kamatoztatni mindazt a tapasztalatot, amit a központi és helyi adminisztrációban szerzett. Továbbá hiszi azt, hogy Kolozsváron még rengeteg tennivaló van, és az elkezdett munkát folytatni kell. Amennyiben alkalma nyílik, minden szükséges lépést megtesz és minden olyan kezdeményezést támogat, amely az autós forgalom korlátozására irányul a város központjában.
Azt szeretné, ha a helyi közigazgatás apparátusából eltűnne a „sínes doszár” és az egylejes okmánybélyeg intézménye által fémjelzett „terror”. Hisz abban, hogy a 21. századi Kolozsváron sikerül bevezetni a hatékony ügyintézést, anélkül, hogy kígyózó sorokban kellene órákat eltölteni valamely hivatal folyosóin – elektronikus ügyintézés elősegítése és a bürokrácia minimalizálása a célja az elkövetkező négy évre.
Sikeres magyar közösséget szeretne ebben a városban és a térségben. Hiszi, hogy a jelenleg tapasztalható elfordulás, apátia megszüntethető abban az esetben, ha az emberek azt látják: azok, akik a különböző önkormányzati struktúrákban tevékenykednek, valóban a közösség érdekében végzik feladataikat. Bízik abban, hogy június 5. után valóban többen, többet tehetünk Kolozsvárért, Kolozs megyéért és az itt élő magyar emberekért.
Forrás: www.szabadsag.ro


