Fiatal építőmérnökként szakmai tudását szeretné kamatoztatni a kolozsvári városi tanács tagjaként, s lelkesen hozzájárulni szülővárosa jólétéhez és fejlődéséhez. A szakmán belüli folyamatosan frissülő kapcsolati tőkéjének köszönhetően élő kapcsolatot szeretne fenntartani a városrendészet iránt érdeklődő építészekkel, javítva a városra nézve fontos következményekkel járó döntéseken. Külön figyelmet fordítana a műemlékekre.

Jelöltségével az átlátható, következetes és koherens építkezési, illetve városrendezési szabályokért száll síkra. Úgy véli, hogy a közterületek és zöldfelületek arányanak elengedhetetlenül nőnie kell. Nem elég csupán a befektetőket kötelezni a zöldövezetek arányának növelésére, hanem a városnak is szerepet kellene vállalnia ezen a téren: a sok elszigetelt lakópark, ha élhető környezet is lenne, könnyen társadalmi szegregációhoz vezethet. Ezért mindenki által hozzáférhető tereket, parkokat kellene teremteni az új negyedekben.

Egy olyan terv kidolgozására törekedne, amely a lakosokat a közszállítási eszközök használatára ösztönözné a saját gépjármű használatával szemben. Ugyanakkor a bicikliutak további bővítését szorgalmazza.

Egy másik szempont, amire összpontosítana, a civil társadalommal való élő kapcsolattartás, hiszen Kolozsváron erősödőben van egy olyan nemzetiségtől független réteg, amely aktívan reagál az általa helytelennek ítélt döntésekre.

„Kolozsvárt a romániai Silicon Valley-ként tartják számon a virágzó informatikai ipar és az outsourcing ügyfélszolgálati vállalkozások miatt, amelyeket elsősorban az olcsóbb munkaerő vonzott ide. A munkaerő azonban dráguló tendenciát mutat városunkban, ezért a gazdasági döntéshozóknak fel kell készülniük arra, hogy minőségben, innovativitásban és kreativitásban is versengeni tudjanak nyugati versenytársaikkal” – vallja Nistor Dániel.


Forrás: www.szabadsag.ro