Az elkövetkező négyéves időszakban fontosnak tartja, hogy továbbra is – kiemelten – a kolozsvári magyarság kollektív érdekeinek érvényesítése érdekében dolgozzanak. Így – habár rengeteg akadályba ütköztek az elmúlt években – tenniük kell azért, hogy a magyar helységnévtáblák helyet kapjanak a város bejáratánál, megőrizzük a műemlékeinket, és megóvjuk a magyar emléktábláinkat.

Ugyanakkor pontszerűen szorgalmazza: tematikus (szakmai, kulturális, érdekvédelmi stb.) rendezvények szervezését, ahol a magyar fiatalok találkozhatnak; a magyar iskolák támogatását, a negyedekben lévő iskolák magyar nyelvű tagozatainak megőrzését; az ipari park létrehozásának az ötletét, új munkahelyek teremtését, hiszen ezáltal érhető el az üzleti és gazdasági élet fellendítése, illetve a magyar fiatalság szülőföldön maradása; a közszállítás modernizálását és gazdaságossá tételét (támogatja a környezetbarát eszközök beszerzését és forgalomba helyezését), valamint a közszállítási eszközök használatának szorgalmazását; a városi forgalom könnyítését, parkolók és parkoló házak létesítését; a város központjában fekvő utcák megnyitását a kizárólagos gyalogos forgalom előtt; minél több bicikliút építését, ami behálózná Kolozsvár negyedeit, illetve kapcsolatot teremtene Kolozsvár és a szomszédos települések között; a járdák és utak leaszfaltozását és azok szakszerű karbantartását; egészségügyi egységek támogatását; zöldövezetek védelmét, bővítését és játszóterek létesítését.


Forrás: www.szabadsag.ro