Fiatal vállalkozóként maga is szembesült az üzletvezetés és indítás nehézségeivel. Személyesen megtapasztalta, hogy mekkora terhet jelent az induló vállalkozásoknak a bürokrácia és a változékony szabályozási keretrendszer.

Úgy gondolja, sürgősen pótolni kell az éjszakai tömegközlekedés hiányosságait, hogy Kolozsvár valódi huszonnégy órás város legyen. Ez a kezdeményezés a diákok és az egyetemisták igényének tesz eleget, hiszen ez a nyugat-európai nagyvárosokban már egy bevált és jól működő rendszer, ráadásul költségcsökkentő hatása van. Ugyanakkor a fiatalokat is a tömegközlekedés folyamatos használatára buzdítja.

A civil-ifjúsági szervezeteknek saját székházra van szüksége: dolgozni fog a Magyar Ifjúsági Központ megvalósulásán. Szeretné, ha az összes hivatalos ügyet egyetlen „ablaknál” el lehetne intézni sorbanállás nélkül. Ugyanakkor szerinte a gazdasági élet szereplőivel partnerséget kell kötni, mert az innovatív, fiatal vállalkozói réteg képezi a város motorját. Segíteni kell a munkahelyteremtésben élen járó vállalkozásokat egy speciális, adókedvezményt is tartalmazó önkormányzati csomaggal.

„Azért fogadtam el a jelöltségre vonatkozó felkérést, hogy a fiatalok szempontjai minél közvetlenebbül érvényesülhessenek a hétköznapi politikai döntésekben. Ha ott leszünk, kiállhatunk az egyetemistákért és a fiatal családokért. Kitartó munkával és összefogással a továbbiakban is saját, erős képviselete lehet a kolozsvári ifjúságnak” – fogalmazott.


Forrás: www.szabadsag.ro