Kulturális központként, Kolozsváron a Filharmóniának szüksége van egy európai színvonalú hangversenyteremre, ugyanis a Farkas utcában az Egyetemiek Háza alkalmatlan ilyen funkció ellátására. Az utóbbi években az önkormányzatnak nem sikerült befektetőt találnia az épület kivitelezésére, amennyiben ez a helyzet határos időn belül nem változik, a városnak hitelből kellene felépítenie a Filharmónia koncerttermét. Multifunkciónális sportcsarnok mellett a kolozsváriak megérdemelnek egy ilyen korszerű létesítményt is, ahol a klasszikus zene szólamai csendülnének fel.

Ugyanakkor Csoma Botond meggyőződése, hogy a város központjában további gyalogos övezetek kialakítására van szükség, ami – meglátása szerint – akkor lehetséges, ha megépül a déli és az északi belső körgyűrű, következésképpen a város nyugati széléről el lehet majd úgy jutni a keleti városrészbe, hogy nem kell áthaladni a történelmi városközponton. Ily módon a gyalogosok és a kerékpárosok „birtokukba vehetnék” a központ jelentős területeit.

Ha Kolozsvár valóban Európa kul­turális fővárosa akar lenni, tettekben és nem szavakban kell felvállania multikul­turalitását és többnyelvűségét! – véli.


Forrás: www.szabadsag.ro