Az RMDSZ-nek 1991-től tagja. Húsz év közigazgatásban végzett érdekképviseleti munka áll mögötte, mely alatt olyan tapasztalatok, ismeretek felhalmozására nyílt lehetősége, amelyeket jelenlegi munkakö­rében kiválóan hasznosíthatott. 2008-tól az RMDSZ Szövetségi Képviselők Tanácsának tagja, 2013-tól az Országos Nőszervezet önkormányzatokért felelős alelnöke, 2015-től a kolozsvári Szervezet elnöke.

Mandátuma kezdetén úgy fogalmazott, hogy az alpolgármesteri megbízatást a hiteles közszolgálat jegyében vállalta. Az elmúlt négy esztendő alatt munkáját az emberek, a közösség problémáira való odafigyeléssel, az összefogásra és hatékony érdekképviseletre törekedve végezte. Számadásában jó néhány konkrét, a magyar közösség egészét érintő megvalósítás – a magyar kulturális események, civil szervezetek megsokszorozott támogatása, a Házsongárdi műemlék sírok védelme, a műemlékrombolás megállítása, a magyar bölcsődei ellátás létrehozatala és az önálló magyar szakoktatás beindítása – szerepel. De mindezek mellett amire a legbüszkébb: sikerült visszaadni a magyar emberek hitét abban, hogy az önkormányzatnak őket is ugyanúgy kell szolgálnia, mint a románokat.

Gyakran hangsúlyozta: ahhoz, hogy a magyar tanácsosok képviselni tudják minden kolozsvári magyar ember érdekeit, minden kolozsvári magyar emberre szükség van. „Amikor megszólalunk a tanácsban, pontosan annyi súlya van a szavunknak, amekkora közösséget, ahány magyar ember támogatását, szavazatát látják mögöttünk. Ha az itt élő magyaroknak csak egyharmada megy el szavazni, mint 2012-ben, ha ismét csak négy magyar tanácsos lesz a 27 tagú városi tanácsban, akkor minden, amit mi képviselünk csak ennek megfelelő súllyal fog bírni. Én hiszek Erdély legnagyobb magyar közösségének, a kolozsváriak erejében. Ezért vállalkoztunk arra, hogy folytassuk, amit elkezdtünk, fiataljainknak, gyermekeinknek jövőjét, itthon maradását megalapozó új terveket szőve.”


Forrás: www.szabadsag.ro