A mai sajtótájékoztatón Csoma Botond, a Kolozs megyei RMDSZ elnöke elmondta a választási eredmények kedveznek nekünk, bár szavazatok száma csökkent 2012-hez képest a százalékok nőttek, és ennek köszönhetően erősebb önkormányzati képviselete lesz az RMDSZ-nek, ugyanis 7 megyei tanácsos és 5 városi tanácsos jutott be az önkormányzatba.

Hálásak vagyunk minden magyar és román embernek, akik ránk szavaztak. 2012-höz képeset egy tanácsossal többet tudtunk bejuttatni az önkormányzatba. Megkerülhetetlen önkormányzati képviseletet szerettünk volna, bár ezt nem tudtuk megvalósítani, mégis büszkék vagyunk arra, hogy idén négy tanácsos helyett 5 tanácsosa lett az RMDSZ-nek a kolozsvári városi tanácsban, nyilatkozta Horváth Anna.

 Deák Ferenc, a Kolozs megyei RMDSZ ügyvezető elnöke kiemelte a megye többi településein elért eredményeket is. 46 településen indítottunk helyi tanácsosi listát és ebből 43 településen sikerült bejutni a tanácsba. Ami a polgármestereket illeti 14 polgármesterjelöltünk volt és ebből 8-an foglalhatják el a polgármesteri széket, illetve egy településen támogattunk egy polgármester jelöltet és neki is sikerült megszerezni a leadott szavazatok többségét. 2012-höz képest két megyei tanácsossal sikerült többet bejuttatni. Az előző mandátum alatt 141 tanácsosa volt az RMDSZ-nek megyeszerte, idéntől 143 tanácsos lesz összesen az önkormányzatokban.