A Kolozs Megyei RMDSZ Állandó Tanácsának döntése értelmében, az RMDSZ hajlandó együttműködni az Erdélyi Magyar Néppárttal olyan településeken, ahol a helyi szervezetek kérik és ahol a két szervezet között jó az együttműködés. Nagyon jó példa erre Bánffyhunyad, ahol a helyi tanácsban közös frakciót alakított az RMDSZ és az EMNP. Azokon a településeken, mint például Körösfő, ahol a helyi szervezetek között konfliktus alakult ki az idők folyamán, jelenleg nem adottak az együttműködés feltételei. A Kolozs megyei RMDSZ a helyi szervezetek kérését veszi figyelembe és annak függvényében dönt, hogy hol valósuljon meg az együttműködés.
A Megyei Állandó Tanácsban a kifejtett álláspont az volt, hogy ahol jó a viszony a két szervezet között helyi szinten, ott semmi akadálya annak, hogy a két szervezet együttműködjön. Ilyen értelemben, ott van Bánffyhunyad esete, ahol az RMDSZ és az EMNP közös frakciót alkotott a tanácsban. Körösfőn viszont nagyon feszült a helyzet a két szervezet között. - mondta Csoma Botond, az RMDSZ Kolozs megyei szervezetének elnöke.
A körösfői tanács alakuló gyűlésével kapcsolatban a megyei elnök kifejtette: Ami a Körösfői Tanács alakuló ülését illeti, a törvényességért a megyei Kormányhivatal felel. A Kolozs megyei Kormányhivatal képviselője az alakuló ülésen, miután egyeztetett a feletteseivel, azt mondta, hogy a 11 tagú tanácsnak a kétharmada 7,33, és ebben az esetben mivel nem 7,50-ről van szó, lehet lefele kerekíteni hétre, következésképpen meg lehet tartani az alakuló ülést 7 tanácsossal.


