Az RMDSZ frakció a Kolozs Megyei Tanácsban a következő szakbizottságokban vesz részt: Deák Ferenc a jogi és az urbanisztika szakbizottság tagja, a gazdasági és pénzügyi szakbizottságban Szőcs Endre titkári minőségben fog tevékenykedni, Enyedi Tamás a vagyonkezelő szakbizottság érvényesülhet majd, Keizer Róbert az egészségügyi bizottság tagja, Balla Ferenc az oktatási szakbizottság elnöke ként tevékenykedik, illetve Lőrinczi Zoltán a mezőgazdasági szakbizottság elnöke lett.
Összességében elmondhatom, hogy elégedettek lehetünk a szakbizottságokban betöltött tisztségekért. Két elnöki és egy titkári címet is szerezhettünk, annak érdekében, hogy az elkövetkezendő négy évben minél többet tehessünk Kolozs megyéért, a Kolozs megyei magyar közösségekért. - mondta Deák Ferencz, a Kolozs megyei RMDSZ ügyvezető elnöke, frakcióvezető.


