Köszönettel tartozunk mindazoknak, akik hozzájárultak valamilyen formában, hogy ez a 18 728 darab aláírás összegyűljön. Első sorban köszönjük annak a választópolgároknak, akik aláírásukkal támogatták, hogy a Szövetség jelöltjei indulhassanak a választásokon. Köszönjük minden polgármesternek, alpolgármesternek, helyi RMDSZ elnököknek, az önkormányzati képviselőknek, a Kolozs megyei Nőszervezetnek, a KIFOR-nak és nem utolsó sorban a fiataloknak, akik segítettek az aláírások összegyűjtésében. Az összegyűlt aláírások bizonyítják, hogy bár kevesebben vagyunk, mégis összefogunk egy-egy cél elérése érdekében.

Az RMDSZ Kolozs megyei parlamenti képviselői listájának listavezetői Csoma Botond, a Kolozs megyei RMDSZ elnöke és Hegedűs Csilla, az RMDSZ ügyvezető alelnöke; a szenátori lista élén László Attila szenátor áll. Ahhoz, hogy azok, akiket a helyhatósági választásokon júniusban megbíztak a települések irányításával, még többet tudjanak tenni az általuk képviselt közösségekben fontos, hogy a parlamentben is képviseltethessük magunkat, hisz magyar ember érdekeit csak magyar ember tudja igazán képviselni, olyan parlamenti képviseletre van szükségünk, amellyel bizonyítjuk, hogy megkerülhetetlenek vagyunk. A Kolozs megyei RMDSZ-nek 1996-ig három, 2012-ig kettő, ezt követően azonban már csak egy képviselője és egy szenátora maradt a bukaresti törvényhozásban. Jó részvételi arány esetén a Kolozs megyei magyar parlamenti képviselet visszanyerheti 20 évvel ezelőtti erejét.