A képviselői listán 13 személy szerepel. A lista 2012-höz képest teljesen megújult, hiszen két olyan személy vezeti, akik eddig még nem dolgoztak képviselőként, viszont a közéleti szereplésük és képviseleti munkájuk több évre nyúlik vissza. Képviselő jelölt: Csoma Botond, a Kolozs megyei RMDSZ elnöke; Hegedüs Csilla, az RMDSZ ügyvezető alelnöke; Enyedi Tamás, Kolozs megyei tanácsos; Simon Csaba, MPP-s jelölt; Szabó Robert István, aranyosgyéresi alpolgármester; Okos Károly, Gyalu alpolgármestere; Balla Ferenc, a Kallós Zoltán Alapítvány igazgatója; Búzás- Fekete Mária, Bánffyhunyad alpolgármestere, Kolozsvári Ilona, Tordatúr alpolgármestere; Kolozsi Ernő, várfalvi tanácsos; Bogdánffy Gábor, tordai tanácsos; Ömböli Irma, tanfelügyelő helyettes és Rácz Levente, kolozsvári tanácsos.
Csoma Botond 10 éve tanácsos a kolozsvári városi tanácsban, 2015-től a Kolozs megyei RMDSZ elnöke. Bukarestben a nyelvi jogok betartásáért, kiemelt képpen a többnyelvű helységnévtáblákért szeretne dolgozni, emellett a bürokrácia csökkentése és a minőségi magyar oktatás fejlesztése, törvényi kereteinek a valódi igényekhez történő igazítása szerepel képviselői programjában.
Hegedűs Csilla az örökségvédelem, műemlék védelem, fiatalok itthon maradásának és a családi élet elkötelezett védnöke. Jelenleg az RMDSZ ügyvezető alelnöke, 2014-ben kulturális örökségvédelemért felelős államtitkárként tevékenykedett, közbejárásával sikerült megakadályozni a tavasszal elkezdett műemlékek rongálását Kolozsvár központjában, a Bonchidai kastély kivirult neki köszönhetően, illetve az Örökségünk Őrei kezdeményezésnek köszönhetően ma több erdélyi műemlék védnökeként is ismert.
A szenátori listát László Attila vezeti Kolozs megyében; őt követi a listán Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács alelnöke; Fekete Emőke, a Kolozs megyei Nőszervezet elnöke; Póka András György, Kalotaszentkirály polgármestere; Hegedűs Lajos, a Diakónia Keresztény Alapítvány országos koordinátora; Lőrinczi Zoltán, Kolozs megyei tanácsos.
László Attila, szenátor az elmúlt négy évben bizonyította, hogy szakértelmére szükség van a törvényhozásban és tapasztalata mindenképp fontos a jövőben is. Kell a parlamentbe egy olyan ember, aki átlátja a parlamenti bürokrácia útvesztőit, és aki nem engedi, hogy olyan törvények lépjenek érvénybe, amelyek a kisebbség, a magyarok kárára lennének.
„Az RMDSZ a megújulást tűzte ki célul 2015 áprilisában. A Kolozs megyei RMDSZ ezt a szemléletet próbálta gyakorlatba ültetni az önkormányzati választásokon és most a parlamenti választásokon is ehhez tartja magát. A megújulás jegyében került két olyan személy a képviselői lista élére, akiknek eddigi munkája bizonyítja, hogy rátermettek a feladatra. A megújulás mellet szükség van a korábbi képviselőink tapasztalatára is, amit László Attila, Kolozs megye jelenlegi szenátora biztosít.” – mondta el Antal Géza, a Kolozs megyei szervezet ügyvezető elnöke.
A Magyar Polgári Párttal való együttműködési szándék továbbra is megmarad ezért a képviselői listára Simon Csaba személyében MPP-s jelölt is került.
A megújulás jegyében az ifjúság jelöltjei is helyet kaptak a listán, Enyedi Tamás, Kolozs megyei tanácsos, Szabó Róbert, aranyosgyéresi alpolgármester, Bogdánffy Gábor, tordai tanácsos és Rácz Levente, kolozsvári városi tanácsos is tagja annak a csapatnak, mely a Kolozs megyei magyarokat képviselheti decembertől a törvényhozásban.


