Jogosak az egészségügyben dolgozók követelései. Azonos végzetséggel, tapasztalattal rendelkező személyek egyforma bérezést is érdemelnek, mutatott rá László Attila, Kolozs megyei szenátor.
„A szociális ellátó rendszer, a munkaügyi minisztérium intézményeinek alkalmazottai, illetve a korházak technikai személyzetét is megilleti a béremelés, hisz ők is szerves részét képezik az egészségügyi rendszerünknek. A jelenlegi bérrendszer nem fenntartható, a közelgő költségvetés tervezet kialakításánál figyelembe kell venni az egészségügyi alkalmazottak érdekeit is. Az eddigi béremelésekkel ellentétben, a bevételi oldalt is támogatni kell annak érdekében, hogy a rendszer fenntartható legyen; az egészségügyi intézményeknek kiutalt alapokban is jelenjenek meg a béremelést biztosító források. Nem szabad figyelmen kívül hagyni az egészségügyi alkalmazottak véleményét, mert ők azok akik naponta problémákba ütköznek és ugyancsak ők azok akik ezeknek a problémáknak a megoldását ismerik. Az egészségügy pedig a teljes lakosságot érinti, egyik kulcsfontosságú ágazata a jóléti államnak. Bár a Nemzeti Liberális Párt (PNL) bírálja a követeléseket, és az erre előkészített megoldásokat nem támogatja, ezelőtt 6 hónappal mégis hasonló törvénytervezeteket támogattak az egészségügyi bérezés kapcsán”- mondta a szenátor.


