„Nagyon örülök annak, hogy továbbra is ilyen sokan érdeklődnek a program iránt. A résztvevőinken múlik, hogy milyen lesz ez az év, és biztos vagyok benne, hogy legalább annyi örömöt fognak mindnyájunknak okozni, mint tavaly, a kolozsváriak pedig feleszmélnek a fiatal örökségvédők munkájának köszönhetően, hogy milyen gyönyörű épületek veszik körül őket a városban” – jelentette ki Hegedüs Csilla Kolozs megyei képviselőjelölt, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke. A mozgalom megálmodója hozzáfűzte: „számomra az idei év egyik legnagyobb élménye volt látni, ahogyan a gyermekek szívből jövő lelkesedéssel, örömmel fedezték fel épített örökségünket. A verseny közben ők is meglátták, mennyire fontos műemlékeink megőrzése. Azt szeretném, ha felfedeznék maguknak a várost, belekóstolnának a kutatásba, és végül sikeresen megmutassák, mennyi mindent tanultak és tudnak.”
A versenybe idén is benevezett az Apáczai Csere János Elméleti Líceum, a Báthory István Elméleti Líceum, a Bassai Sámuel Elméleti Líceum, a János Zsigmond Unitárius Kollégium és a Kolozsvári Református Kollégium, illetve csatlakoztak a mezőnyhöz a Sigismund Toduţă Zenelíceum és a Kozmutza Flóra Hallássérültek Speciális Iskolájának diákjai.
Kolozsvár műemlékei közül a Kolozsvári Állami Magyar Színház, a Szabók bástyája, a Mauksch–Hintz-ház, a Bánffy-palota, a Fellegvár, a Sétatér, a Tűzoltó-torony, a Melody Hotel, a Státusházak, az egykori Marianum leánynevelő intézet, a Puries–Óváry-ház, a sétatéri kioszk, illetve a Benigni-palota találtak gazdára.
A Fogadj örökbe egy műemléket zsűritagjai szintén folytatják a munkát, lelkesen kapcsolódnak be újra a programba, és igény szerint szakmai segítséget nyújtanak a diákoknak. A nyertes csapat, Winkler Gyula EP-képviselő jóvoltából, egy Brüsszeli kirándulással gazdagodik, az RMDSZ Ügyvezető Elnökségének kulturális főosztálya pedig újra megszervezi majd az Örökségünk Őrei jutalomtábort.
Forrás: rmdsz.ro


