A hétfői rendes tanács ülésen több útnak a javítása is felmerült, amelyet a tanács el is fogadott. „Kolozs megyében folyton szembesülünk azzal a ténnyel, hogy az utak nincsenek megfelelő állapotban, annak ellenére, hogy szüntelenül újítjuk az utakat és karbantartásra is pénzt utalunk ki. A hétfői ülésen újabb útjavításokat fogadtunk el, ahol a munkálatok abba maradtak vagy kimaradtak bizonyos okok miatt. Még sok munka van és lesz az utak felújításával kapcsolatban, de törekedni fogunk arra, hogy minden megyei út megfelelő állapotba kerüljön.”- mondta Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács alelnöke.
A következő időszakban folytatják az útmunkálatokat Kalotaszentkirály- Kecsed község között, Szamosjenő(Fundătura) és Magyarszarvaskend között. A Szamosújvár– Mikeháza község közötti útszakasz feljavítása is, akárcsak a Torda – Harasztos és a Habadok– Hodaie útszakasz rehabilitálása sorra kerül. Folytatni fogják a Szováton elkezdett munkát is az elkövetkezendő időszakban. Ezen munkálatokra a Kolozs Megyei Tanács közel 10.000.000 lejt utal majd ki.
A Tanácshatározat értelmében új útszakaszok helyreállításának is kezdenek. Maros megye határa – Alsótök között, Fehér megye határa – Aranyosgerend között, illetve Egeres község – Szilágy megye között. A három útszakasz elkezdésére a megyei tanács körülbelül 400.000 lejt utal ki.


