Kolozsvárról két speciális iskola oktatói vettek részt a találkozáson, illetve 17 külföldi pedagógus érkezett még Kolozsvárra. Az esemény az Erasmus+ „Outdoor learning and sport activities” program keretén belül került megszervezésre és november 7-11-e között zajlik.

„A fogyatékosság, legyen az szellemi vagy fizikai jellegű, korlátokat szab a gyerekeknek. Kötelességünk megteremteni minden olyan feltételt ezen fiatalok, tanulók számára, amelyeknek köszönhetően kitudnak bontakozni és lehetőségük nyílik egészséges társaikhoz hasonlóan minőségi oktatásban részesülni. A társadalomba való beilleszkedés jegyében szükség van speciális tanintézményekre amelyekben a fogyatékos fiatalok is érvényesülni tudnak, ahol rámutatnak, hogy ezeket a korlátokat át lehet lépni és van esélyük egy olyan életre, amely megadatik az egészséges gyerekeknek is.”- mondta Vákár István, a Kolozs Megyei Tanács alelnöke.

A találkozás kapcsán Vákár István az adminisztráció működéséről beszélt a megyei tanács berkein belül, illetve olyan tanintézmények működéséről, amely a Kolozs megyei Tanács alárendeltségéhez tartoznak. Kolozs megye erősségeit is felsorolta főleg az oktatásra reflektálva, hisz Kolozsvár a második legnagyobb egyetemi központ Kolozsváron.