A sorshúzás értelmében az RMDSZ a negyedik helyre kerül a szavazólapon a december 11-ei parlamenti választáson. A listán szereplő pártok közül az RMDSZ az egyetelen magyar alakulat, amely indul a decemberi megmérettetésen.
Az RMDSZ listáit Kolozs megyében Csoma Botond és Hegedüs Csilla képiselőjelölt és László Attila szenátorjelölt vezeti. Csoma Botond 10 éve önkormányzati képviselő és 2015-től az RMDSZ Kolozs megyei szervezetének elnöke. Bukarestben a nyelvi jogokért, minőségi oktatásért és fejlődő vidékért szeretne harcolni. Hegedüs Csilla az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke. Bukarestben a fiatalok itthonmaradásáért, a családi jólét megteremtéséért és a műemlékeink megvédéséért szeretne dolgozni. László Attila az elmúlt évtizedben Kolozsvár alpolgármestereként, majd szenátorként tevékenykedett az erdélyi magyarok jóléte érdekében. Az egészségügyi bürokrácia csökkentése, stabil törvénykezések a vállalkozóknak és kiszámítható szociális háló kiépítése kiemelt helyet kap az elkövetkezendő négy évre vonatkozó terveiben.


