„Minőségi magyar nyelvű oktatást szeretnénk megteremteni és ez által elérni, hogy a magyar szülők ne adják román iskolákba gyerekeiket. Ez érdeke a szülőknek, a diákoknak, a tanároknak és nevelőknek, akik építik az erdélyi magyar közösség jövőjét.”-köszöntötte Csoma Botond, a Kolozs megyei RMDSZ elnöke és parlamenti képviselőjelölt, Tordán a Jósika Miklós Elméleti Líceum oktatóit, valamint a környező falvak néhány pedagógusát, megköszönve és üdvözölve lelkes és kitartó munkájukat is. Ugyanakkor arra bíztatta a pedagósusokat, hogy ha bármi problémával, akadállyal találjak szembe magukat, bátran jelezzék a szövetség felé, hiszen az RMDSZ azon dolgozik, hogy a magyar oktatást megerősítse.
A meghívott előadó, Gombos Márta, a BBTE Pszichológia és Neveléstudomány karának előadó tanára Nézetek az iskolai tudásról és értékelésről címmel tartott interaktív előadást. Ennek során több gyakorlatias feladatba vonta be a közel húsz pedagógust, akikkel főként a tudás és az értékelés mai nézeteit vitatták meg.
„A KIFOR Pedagógus fóruma tavaly indult el, azzal a céllal, hogy szakmai segítséget nyújtson a pályakezdő oktatóknak, nevelőknek. Azóta elmondhatjuk, hogy nem csak a fiatalok, de a tapasztalt pedagógusok is örömmel vesznek részt az eseményeken. Az ilyen fórumok segítenek naprakész tudással ellátni a tanárokat és ezzel hozzájárulnak a magyar oktatás minőségének a javításához.„ - részletezte Enyedi Tamás KIFOR elnök és parlamenti képviselőjelölt az aranyosgyéresi Pedagógus fórum kezdetén.
Az aranyosgyéresi és környékbeli, több mint tizenöt főtből álló pedagógus csapat, barátságos és jó hangulatú környezetben fogadta a KIFOR előadó vendégét, akivel láthatóan nyíltan és felszabadultan osztották meg az általuk tapasztalt mindennapi, sajátos nehézségeket; a többnyire az összevont osztályokban és óvodai csoportokban oktató pedagógusok.


