„A jelenlegi igazgató ügyintézője volt az intézmény beindításának, ezért érthetetlen, hogy a tanácsi határozat érvénytelenítésekor miért kell a második és harmadik lépcsőben felhatalmazott ügyintézőt támadni, amikor az első, a polgármester és a hivatal nem tette meg a korrigálási kötelezettségét. Egy adminisztratív bakit adminisztratív úton kell, illik és kötelesek az illetékesek korrigálni”– szögezte le a szenátor.
László Attila elmondta:„megdöbbentő volt számomra az utóbbi néhány napban az ügyészség nyilvános anyagait olvasni. Kollégáimmal 2004 óta részese voltam a kolozsvári és Kolozs megyei iskolahálózat jelentős alakításának, aktívan kivettem a részem a Kolozs megyei intézményalapításokban. A tordai önálló magyar iskola vagy a szamosújvári szórványkollégium létrehozása sem ment zökkenőmentesen, viszont a jelenlegi marosvásárhelyi esethez hasonlót nem tapasztaltam.”
Hozzátette: nem fordult elő olyan, hogy az érintett intézmények vagy személyek ne korrigálták volna az adminisztratív hibákat időben, operatívan és a törvényeknek megfelelően, illetve sosem tapasztalt olyan hozzáállást, amely egy oktatási intézmény létrehozását, működését, az ott tanuló diákok vagy tanárok munkáját veszélyeztetné.
A szenátor rámutatott:„a feljelentővel, aki tudtommal tanár, négy éven át ugyanabban a bizottságban dolgoztunk a szenátusban, és elmondhatom, hogy energiájának döntő részét fordította a mi ügyeink, a magyar oktatási intézmények ellen, a magyar kisebbség jogainak csorbítására törvénykezdeményezéseivel, most pedig egy magyar oktatási intézmény működését és létét fenyegeti a tevékenységével Románia szenátoraként. Úgy gondolom, hogy ez nincs rendjén. Remélem, hogy az érintettek részéről meglesz a szándék, hogy a hibát minél előbb korrigálják, és megnyugtassák a kedélyeket, hogy újra működhessen ez az intézmény, a megfelelő körülmények között.”
Forrás: www.rmdsz.ro


