Vákár István a Kolozs Megyei Tanács alelnöke nyitotta meg a 4. Román- Magyar vállalkozások fórumán, az eseményt Magyarország Főkonzulátusa, a Kolozs Megyei Tanácsa, a Kolozsvári Polgármesteri hivatal, a Kolozs megyei Kereskedelmi és Ipari Kamara, a Magyar Nemzeti Regionális Kereskedelmi Hivala Kolozs megyei kirendeltsége és a Babeș–Bolyai Tudomány egyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kara közösen szervezte meg.
Az esemény célja Románia és Magyarország között megerősíteni a gazdasági együttműködést és fokozni a kereskedelem volumenét, annak érdekében, hogy a kis- és középvállalkozások között szakmai kapcsolat alakuljon ki a két ország között.
“A kis- és középvállalkozások számára is elnegedhetetlen a nemzetközi kapcsolatok kialakítása, mindenekelőtt a szomszédos államokban működő partnerekkel. A mai fórum kitűnő lehetősget teremtett arra, hogy az erdélyi és magyarországi vállalkozások találkozzanak, tapasztalatot cseréljenek. Az itthonmaradás kulcsa a versenyképes vállalkozások és az általuk teremtett munkahelyek, ezt támogatja az RMDSZ és a Kolozs Megyei Tanács, amikor a maihoz hasonló események szervezésébe kapcsolódik be. Az RMDSZ azon munkálkodik, hogy a fiatalok merjenek itthon vállalkozást indítani, ennek érdekében olyan törvények megalkotását kezdeményezzük, amelyek megkönnyítik a cégalapítást.”-mondta Vákár István, a Kolozs megyei Tanács RMDSZ-es alelnöke.


