Szerinte a rövid autópálya-szakasz és a vasút csak Aranyosgyéresig használható, amelynek következtében a megye dél-keleti településeit Kolozsvárral összekötő főút most is túlterhelt. Ez a helyzet is jól szemlélteti, hogy 2016-ban bizonyos problémákat csak regionális szinten lehet orvosolni. „Erdélyben kell gondolkodnunk, a Kolozs megyei megvalósításokat egész Erdélyre ki kell terjesztenünk, ha nem csak félmegoldásokat akarunk látni” – mondta el László Attila az elhúzódó útjavítási munkálatokra vonatkozó kérdésekre válaszolva.
A találkozók alkalmával többször megfogalmazódott, hogy az RMDSZ jelöltjei olyan Erdélyt építenek, ahol a nagyvárosokban és a falvakban élők életkörülményei egyaránt javulnak. Ebből a szempontból is prioritást jelent a közlekedés, hiszen a nagyvárosok és vidékük települései közötti utat sokan naponta megteszik.
A megyei utak korszerűsítése a balesetek megelőzése és az utazási idő csökkentése miatt elsőrendű kérdés. Az autópályák, gyorsforgalmi utak és körgyűrűk megépítése pedig a közlekedési dugók megszüntetése, illetve a megyei utak tehermentesítése szempontjából fontos.


