A cél olyan Erdély létrehozása, ahol méltósággal lehet magyarként élni. Ennek elengedhetetlen feltétele, hogy biztonságban tudja a magyar közösség iskoláit és benne gyermekeit. Ehhez kapcsolódóan Borbély László kifejtette, hogy mindezt akkor lehet sikeresen elérni, hogyha a Szövetség képviselői ott vannak Bukarestben és mindent megtesznek az érdekérvényesítésért. Példaként kiemelte az egyházi iskolák épületeinek európai uniós támogatásokból való felújítását, amelyre eddig pályázni lehetett, mostanra azonban visszavonták ezt a típusú pályázási lehetőséget.

Idén többször kellett megtapasztalnia a magyar embereknek, hogy azokat a vezetőiket, akik elszántan, kemény munkával küzdenek közösségükért, hatósági vizsgálódással próbálják eltávolítani tisztségükből. Ezek a törekvések az erdélyi magyar közösség egésze ellen irányulnak. „Ha most otthon maradunk, mi veszítünk, és ők győznek. December 11-én az összefogás és a gyanakvás között választunk. A biztonság és a félelem között. Gyermekeink jövője vagy nagyszüleink szomorú emlékei között!” –hangzott el a beszélgetésen.

A est folyamán az is felmerült, hogy milyen álmai vannak még a most leköszönő Borbély Lászlónak: egy versesten dolgozik régi barátaival.