A Tetarom parkok nagy sikernek örvendenek, ennek alapján tovább kell fejleszteni ezt a kezdeményezést. A Tetapolis Park egy nagyobb terjedelmű központ lesz, ahol kutatásokat és technológiai előrelépéseket lehet majd megvalósítani. A projektet az International Association of Scientific Parks (IASP), a Kolozsvári Műszaki Egyetem, a Kolozs Megyei Tanács és az American Councils közösen szeretné életbeültetni. Egy ilyen park nagy mértékben megnövelné Kolozs megye bevételeit, fellendítené gazdaságát. Ha a fiatalok Erdélyben tervezik jövőjüket, itt dolgoznak, itt alapítanak családot, az az erdélyi lakosság minden korosztályának javára válik. Közös célunk, hogy jövőt biztosítsunk a fiataloknak. Erdély általuk lesz erősebb, közösségünk általuk gyarapodik. Tanulnunk kell tőlük, nemcsak tanítanunk őket. A fiatalok jelentik Erdély jövőjét. Nekik – és velük építjük Erdélyt! Ezért dolgozik az RMDSZ.– mondta Vákár István.
Az International Association of Scientific Parks (IASP) jóvoltából egy 9 hektáros földterületet kaptak. A projekt tervezői elmondták, hogy mivel olyan emberek fognak ott dolgozni, akiknek nincs idejük reggel forgalmi dugóban átszelni a várost, így óvodát is létesítenek majd az ott dolgozók gyerekeinek, emellett relaxációs központtal és gáz töltő állomással is felszerelik a üzemi parkot.


